86 YAŞINDA 5. KİTABINI YAZMAYA BAŞLADI

Hatay'ın Yayladağı ilçesinde 25 yıl belediye başkanlığı yapan ''koca reis'' lakaplı Yusuf Şerifoğlu, görev yaptığı dönemde yaşadıklarını ve deneyimlerini genç kuşaklarla paylaşmak için 5. kitabını yazmaya başladı.
86 YAŞINDA 5. KİTABINI YAZMAYA BAŞLADI
 İlerlemiş yaşına rağmen bir an olsun daktilosunun başından ayrılmayan Şerifoğlu (86), AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1950 yılında yaşını büyüterek dönemin belediye başkanı olan amcası Mehmet Şerif Gündüz'e rakip olarak seçimlere katıldığını söyledi.
     Seçimlerde amcasına fark atacak bir oy oranıyla çıktığını ve başkan olduğunu ifade eden Şerifoğlu, genç yaşta başlayan siyasi yaşamının 5 dönem sürdüğünü kaydetti.
     İlçede çok güzel hizmetler yaptıklarını, vatandaşların güvenini kazandığını vurgulayan Şerifoğlu, şöyle devam etti:
   
     ''Yaptığımız çalışmalar nedeniyle ilçemizdeki vatandaşlar bizden oylarını esirgemedi. Dört dönem üst üste seçimleri kazandım. 1969 yılındaki seçimi kaybettim ve başkanlık serüvenine ara verdim. Ancak 1983 yılında yapacak daha çok işim olduğunu düşünerek yeniden aday oldum ve kazandım. Beş dönemin ardından kendi isteğimle seçimlerde aday olmadım. Artık 64 yaşına gelmiştim. Bu işi daha aktif çalışacak gençlere bırakmam gerektiğini düşündüm ve başkanlık serüvenine zamanında son verdim.''
     Bu tarihten sonra kendisini kitap yazmaya verdiğini belirten Şerifoğlu, siyasi hayatında edindiği deneyim ve tecrübeleri insanlara paylaşmaya çalıştığını kaydetti.
     Daha önce, Koca Reis'in Seyir Defteri, Sultanım, Naciye Sultan, İmbikten Damlalar isimli kitaplarının yayımlandığını vurgulayan Şerifoğlu, ''Şu an henüz adını koymadığım beşinci kitabımı yazıyorum. Günümün önemli bir bölümünü benimle hemen hemen aynı yaşta olan emektar daktilomun başında geçiriyorum. Kitabımda siyasi tecrübelerimi, yaşadığım ibretlik olayları anlatıyorum. 2012 yılı içerisinde bitecek bu kitapla amacım ileride siyasete atılacak gençlere, yol gösterici olmak'' diye konuştu.
     Şerifoğlu, belediye bakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ı ilçede ağırladıklarını, bu günü asla unutamadığını sözlerine ekledi.