''ABD TEMSİLCİLER MECLİSİNDE KONSER VERMEK İÇİN GİRİŞİMLERİMİZ SÜRÜYOR''

 Hatay Medeniyetler Korosu Dernek Başkanı Yılmaz Özfırat, ABD Temsilciler Meclisinde konser vermek için girişimlerde bulunduklarını belirtti
''ABD TEMSİLCİLER MECLİSİNDE KONSER VERMEK İÇİN GİRİŞİMLERİMİZ SÜRÜYOR''
   Özfırat, Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen'i ziyaret ederek, konser programlarıyla ilgili bilgi verdi.
     Koroda 3 semavi din ve 6 mezhebin mensuplarının bulunduğunu ifade eden Özfırat, ''120 kişiden oluşan, Türkçe, Arapça, İbranice şarkı ve ilahiler seslendiren koroda uyumlu bir çalışma sergiliyoruz. Hatay'dan tüm dünyaya herkesin barış ve huzur içerisinde yaşayabildiğini gösteriyoruz'' diye konuştu.
     Önümüzdeki aylarda Antakya'nın yanı sıra Mersin, İstanbul, Bursa'da konser düzenleyeceklerini belirten Özfırat, mart ayında da ABD Temsilciler Meclisi'nde etkinlik gerçekleştirmek için girişimlerinin devam ettiğini kaydetti.
     Özfırat, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün himayelerinde başlatılan ''Türkiye Okuyor Kampanyası''na destek amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzaladıklarını söyledi.
     Medeniyetler Korosu'nun ''Hatay Okuyor'' kampanyasının tanıtım elçisi olacağını vurgulayan Özfırat, bu kapsamda konser verecekleri yerlerde kitap dağıtımı yaparak okumaya teşvik etmeyi amaçladıklarını kaydetti.