ADD DOĞU AKDENİZ BÖLGE TOPLANTISI -BÖLGE TEMSİLCİSİ KARADUMAN: ''ATATÜRK'ÜN EYLEMLERİ BİZE IŞIK TUTTU''

HATAY - Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Doğu Akdeniz Bölge toplantısı Hatay'da gerçekleştirildi.
ADD DOĞU AKDENİZ BÖLGE TOPLANTISI -BÖLGE TEMSİLCİSİ KARADUMAN: ''ATATÜRK'ÜN EYLEMLERİ BİZE IŞIK TUTTU''
Mersin ADD Şube Başkanı ve Bölge Temsilcisi Fethi Karaduman, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) salonunda düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasında, eğitim ve iletişim konularına önem verdiklerini söyledi.
     Atatürkçülerin geleceği gören kişiler olduğunu belirten Karaduman, ''Türkiye nereye gidiyor? Bu konuda ne yapmalıyız, bunu birlikte değerlendireceğiz. Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk, Sakarya Savaşı sırasında eğitim kurulunu toplayarak, eğitime verdiği önemi göstermiştir. Atatürk'ün eylemleri bize ışık tuttu. Ayrıca yine Sivas Kongresini toplamadan önce İradeyi Milliye Gazetesi, Ankara'ya döndüğünde de Anadolu Ajansı'nı kurarak, iletişime de önem verdiğini sergilemiştir. Zaten günümüzde de eğitim ve iletişimin ne kadar önemli olduğu da ortadır'' diye konuştu.
     Karaduman, ADD bölge temsilcilerine gençlik kamplarını önemsemelerini belirterek, gençleri mutlaka bu kamplara göndererek, oradaki heyecanı yaşatmaları çağrısında bulundu.
     Konuşmanın ardından ADD) Doğu Akdeniz Bölge toplantısı divan seçimi yapıldı. Divan Başkanlığına Reşat Demirci, katip üyeliklere Sıdıka Kaynak ve Tomri Yılmaz seçildi.
     Toplantıya ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, bölge başkanları ve ADD üyeleri katıldı.
     Toplantı daha sonra basına kapalı sürdü.