ADD HATAY ŞUBESİ'NDEN FÜZE KALKANI SİTEMİNE KARŞI İMZA KAMPANYASI

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Hatay Şubesi tarafından Türkiye'de yerleştirilmesi düşünülen ''Füze Kalkanı Sistemi'' projesine karşı imza kampanyası başlattı.
ADD HATAY ŞUBESİ'NDEN FÜZE KALKANI SİTEMİNE KARŞI İMZA KAMPANYASI
ADD Hatay Şubesi Başkanı Kezban Kuran, Türk topraklarına yerleştirilmek istenen Füze Kalkanı Sistemi ile Amerika'nın Ortadoğu'daki çıkarları için Türkiye'nin NATO kılıfı altında savunmasız bırakıldığını ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yok sayılmasının amaçlandığını iddia etti.
     Kuran, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) Füze Kalkanı Sistemi'nin Türkiye'de yerleştirilmesine engel olması gerektiğini belirtti.
     TBMM'nin tarihi sorumluluk bilinciyle hareket etmesi ve Füze Kalkanı Sistemine dur demesi gerektiğini ifade eden Kuran şöyle devam etti:
     ''Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün özdeyişinde 'Yurtta Sulh, Cihanda Sulh' ilkesine ters düşen ve komşularımızla bizi çatıştıracak, savaşa sürükleyecek bu projeye izin verilmemeli. TBMM Türkiye'nin geleceğini karartacak bu projenin kendi değerlendirmesinden kaçırılmasına göz yummamalı ve 1 Mart Tezkeresi'nde olduğu gibi onurlu duruşunu göstererek, füze kalkanının Türkiye'ye yerleştirilmesine de engel olmalı ve tasarıyı reddetmelidir''