Ankaralı öğrenciler Hatay'ın yemek kültürünü öğreniyor

Ankara'nın Çankaya ilçesindeki İMKB Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi tarafından hazırlanan ''Kültür Mutfakları'' projesi kapsamında Hatay'a gelen 8 öğrenci, kentin yemek kültürünü öğreniyor.
Ankaralı öğrenciler Hatay'ın yemek kültürünü öğreniyor
 Okulun mutfak dalı bölüm başkanı Nevin Sayın, proje çerçevesinde bir otelde düzenlenen eğitim öncesi yaptığı konuşmada, ilkini şubat ayı içerisinde Gaziantep'te gerçekleştirdikleri çalışmanın ikinci ayağını zengin yemek kültürüne sahip Hatay'da yaptıklarını belirtti.
     Sayın, Hatay Aşçılar ve Turizm Birliği Derneğinin katkılarıyla düzenlenen etkinlikte, öğrencilerin 5 gün boyunca kentteki farklı restoranlarda yöresel yemeklerin yapımı hakkında usta aşçılardan bilgi alacağını ifade etti.
     İpek Yolu'nun geçtiği yerlerdeki yörelerin yemek kültürünü öğrencileri tanıtmak istediklerini vurgulayan Sayın, ''Okulumuzun yiyecek ve içecek hizmetleri alanına bağlı mutfak ve servis dallarında eğitim gören öğrencilerimizin önce kendi mutfaklarını daha sonra dünya mutfaklarını öğrenmesini istiyoruz'' dedi.
     Sayın, projeye destek veren Hatay Aşçılar ve Turizm Birliği Derneği Başkanı Galye Çinçin, otel müdürü Ahmet Turan Demirtaş ve otelin aşçıbaşı Sedat İnaç'a teşekkür belgesi verdi.