ANTAKYA DA VİYANA GÜNLERİ

ANTAKYA'DA VİYANA AKŞAMI -DEFNE MÜZİKSEVERLER ve KÜLTÜR DERNEĞİ BAŞKANI ERDURAN: ''DÜNYACA ÜNLÜ SANATÇILARLA HATAYLILARLA BULUŞTURMAKTAN DOLAYI MUTLUYUZ
ANTAKYA DA VİYANA GÜNLERİ
 Avusturya'nın dünyaca ünlü sanatçıların sahne aldığı ''Antakya'da Viyana Akşamı'' konserine büyük ilgi gösterildi.
     Avusturya'nın Hatay Fahri Konsolosu Mehmet Kılıçlar ile Defne Müzikseverler ve Kültür Derneği'nin katkılarıyla Antakya KültürsMerkezi'nde gerçekleştirilen konseri izleyenler sanatçıları başarılarından dolayı ayakta alkışladılar.
     Defne Müzikseverler ve Kültür Derneği Başkanı Tülin Erdoğan, 37 müzikseverin desteğiyle derneğin ikinci piyanoya kavuştuğunu belirterek, ''9 yıldır Hatay'da müzik kültürünün gelişmesi ve ünlü sanatçıların kentte gelmesi için büyük çaba gösteriyoruz. Bizlere katkı veren tüm üyelerimize ve müzikseverlere şükran borçluyuz. Dünyaca ünlü sanatçılarla Hataylıları buluşturmaktan dolayı mutluyuz'' dedi.
 

     Avusturya Fahri Konsolosu Kılıçlar da Türkiye-Avusturya arasında kültürel bağlar oluşturduklarını, bunu geliştirerek sürdüreceklerini söyledi.
     Viyana?da yaşayan, Avrupa ve Amerika?nın önde gelen orkestralarında görev alan Şef ve Keman sanatçısı Alfred Pfleger, Solist Keman Sanatçısı ve Besteci Serkan Gürkan, Viyolonsel sanatçısı Irene Frank, piyano sanatçısı Ilse Schumann, flüt sanatçısı Alice Pfleger? in yorumlarına eşlik eden soprano Petra Halper-König konserde Johann Strauss, F.Lehar,J.Schrammel,F.Kreisler, L.Fall?in eserlerinden örnekler seslendirdiler.
 

     Şef Pfleger, Hatay'da ikinci kez geldiklerini, tarihi, doğal güzellikleri, değişik kültürde vatandaşların bir arada barış içinde yaşamaları yanında yöresel yemekleriyle Antakya'ya çok beğendiklerini, 2 gün önce de Gaziantep'de konser verdiklerini kaydetti.
     2 bölümden oluşan etkinliğin ardından orkestra üyelerine, Erduran, Kılıçlar, Behiç Çinçin ve Hatay Genç İşadamları Derneği (HAGİAD) Başkanı Aykut Özbuğday tarafından çiçek verildi