Antakya Medeniyetler Korosu konser verdi

 Antakya Medeniyetler Korosu, ''1. Uluslararası Hacı Bektaş Aşure Günü'' etkinlikleri kapsamında Nevşehir'de konser verdiği bildirildi.
Antakya Medeniyetler Korosu konser verdi
Antakya Belediyesi Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği tarafından, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Alevi Bektaşi Federasyonu'nun katkılarıyla düzenlenen ''1. Uluslararası Hacıbektaş Aşure Günü'' etkinliğinin geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştiği belirtildi.
     Etkinliğe katılan Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş burada yaptığı konuşmada, Hatay'ın medeniyet birikiminin, barış, kardeşlik ve hoşgörü ortamının ülkede ve dünyada ilgiyle takip edildiğini kaydetti.
     Savaş, kentin tarihi, kültürel zenginliğini, medeniyet birikimini, barış ve kardeşlik ortamını yansıtmak ayrıca Antakya ile Hacı Bektaş arasında bir sevgi köprüsü oluşturmak üzere katıldıklarını belirtti.

     Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği Başkanı Nafiz Ünlüyurt konuşmasında, Antakya Medeniyetler Korosu'nun düzenlediği konserin medeniyetler şehri Antakya ile Hacı Bektaş arasında kuvvetli manevi bağların ve sevgi köprüsünün oluşmasına vesile olduğunun altını çizdi.
     Antakya Medeniyetler Korosu etkinlikte, sanatçı Musa Eroğlu ile birlikte konser verdi.
     Etkinliğe Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Nevşehir Belediye Başkan Vekili Yücel Menekşe, Türkiye Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Selahattin Özel, İl Emniyet Müdürü Ömer Gurulkan, Arnavutluk Bektaşileri Dede Babası Edmond Mondi, Irak Parlamentosu Milletvekili Fevzi Ekrem Terzioğlu, yurt içinden ve yurt dışından akademisyenler, çeşitli Alevi ve Bektaşi kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
     Etkinliğin sonunda Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği Başkanı Ünlüyurt tarafından Savaş'a teşekkür plaketi verildi.