ANTAKYA ROTARY KULÜBÜNDEN ''MESLEKTE BAŞARI ÖDÜLÜ''

Antakya Rotary Kulübü, 3 kişiye, ''Meslekte Başarı Ödülü'' verdi. 
ANTAKYA ROTARY KULÜBÜNDEN ''MESLEKTE BAŞARI ÖDÜLÜ''
Kulüp Başkanı Şevki Budak, Savon Hotel'de düzenlenen törende yaptığı konuşmada, kulüplerinin en saygın çalışmalarından birini yerine getirebilmenin onurunu yaşadıklarını belirterek, ''Meslekte Başarı Ödülü''ne layık gördükleri, lezzet ustası Metin Tansal, kilim dokumacısı Abdullah Akar ve ressam Yusuf Altunay'ı mesleklerinde başarılı olarak seçtiklerini ifade etti.
     Budak, dünya ülkeleri arasında iyi niyet ve anlayışı karşılıklı olarak geliştirerek barışa ve barış halinin kökleşmesine katkıda bulunan ender sivil toplum örgütlerinden biri olduklarını belirterek, şunları kaydetti:
     ''Biz her üyemizin, kendi iş ve mesleğini topluma hizmet fırsatı olarak yüceltmesini benimser ve bu nedenle iş ve meslekte yüksek ahlaki değerlerin yaygınlaşarak kullanılması için haftalık toplantılar düzenleriz. Hizmet idealini kendi kişisel, iş ve toplum hayatına uygulaması ve böylece topluma örnek olması için kendisini ve çevresini teşvik eden projeler geliştiririz. Bizim gibi hizmet idealinde birleşmiş iş ve meslek sahipleri arasında dünya çapında dostluk ilişkileri kurarak karşılıklı anlayışı, iyi niyeti ve barışı geliştirecek uluslararası projeler yaparız.''
     Ödüle layık görülen Metin Tansal, Abdullah Akar ve Yusuf Altunay'a plaketleri Uluslararası Rotary 2430. Bölge Guvarnörü Cemalettin Erbilgin tarafından verildi.