ANTAKYA'DA ''ASİ ESİNTİ SAÇ ŞOV''

TÜRK VE SURİYELİ KUAFÖRLER, YETENEKLERİNİ SERGİLEDİ 
Hatay'da, Antakya Berberler ve Kuaförler Odası ile Suriye'nin Lazkiye Kuaförler Odasınca ''Asi esinti saç şov'' etkinliği gerçekleştirildi. 
ANTAKYA'DA ''ASİ ESİNTİ SAÇ ŞOV''
Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Başkan Vekili Oktay Erkal, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, mesleki faaliyetlerin tanıtımı açısından önemli bir organizasyonu gerçekleştirdiklerini söyledi.
     Etkinliği geleneksel hale getireceklerini belirten Erkal, ''Amacımız mesleğimizi uluslararası etkinliklerle tanıtmak ve ilişkilerimizi güçlendirmektir. Bu yıl Suriye ile yaptığımız bu organizasyonu gelecek yıl başka bir ülkede gerçekleştirmeyi düşünüyoruz'' diye konuştu.
     Antakya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ahmet Dilmeç de Suriye ile her alanda ilişkilerin arttığına dikkati çekerek, ''Biz de bu ilişkilere katkıda bulunmak amacıyla Lazkiye Kuaförler Odası ile mesleki bir etkinlik düzenledik. Burada komşu ülkedeki meslektaşlarımızla hünerlerimizi sergileyeceğiz'' şeklinde konuştu.
     Lazkiye Bayan Kuaförler Odası Başkanı Alem Murven ise Türkiye'de bulunmaktan mutlu olduklarını ifade ederek gösterilen misafirperverliğe teşekkür etti.
     Konuşmaların ardından Türk ve Suriyeli kuaförler, saç şovu yaptı.
     Katılımcılara teşekkür belgesi ve madalyaları, Erkal, Dilmeç ve Murven tarafından dağıtıldı.
     Harbiye De-Liban Restoran'ta düzenlenen etkinliğe Suriye'den Şam, Humus, Tartus ve Deyrizor kentleri ile Türkiye'den ise İstanbul, Gaziantep, Kilis, Tarsus, Kütahya, İzmir, Bursa, Samsun, Denizli, Antalya, Eskişehir ve Mardin'den oda temsilcileri katıldı.