ANTAKYA'DA ''TÜRK HALK MÜZİĞİ SOLİST VE SOLO ÇALGI GRUP YARIŞMALARI'' BAŞLADI

Antakya'da, ''Türk Halk Müziği Solist ve Solo Çalgı Grup Yarışmaları'' başladı.  
ANTAKYA'DA ''TÜRK HALK MÜZİĞİ SOLİST VE SOLO ÇALGI GRUP YARIŞMALARI'' BAŞLADI
Gençlik Merkezi Hatay İl Müdürü Adnan Gülistan, Meclis Kültür Sanat Merkezi'nde, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Gençlik Hizmet Daire Başkanlığı Gençlik Merkezleri ile birlikte düzenledikleri etkinlik öncesi yaptığı konuşmada, yarışmaya Adana, Kahramanmaraş, Adıyaman, Diyarbakır ve Nevşehir'den 40 kişinin katıldığını söyledi.
     Yarışmanın Hatay'ın Türkiye Cumhuriyeti'ne katılmadan önce ''Hatay Devleti Meclis''i olarak kullanılan ve daha sonra restore edilerek sanat ve kültür merkezi haline getirilen tarihi binada yapılmasının çok anlamlı olduğunu ifade eden Gülistan, organizasyonun yapılmasında destekte bulunanlara teşekkür etti.
     Gülistan, Türk halk müziğinin vatandaşların acı, tatlı, sevgi ve özlem duyguları ile kahramanlık ve mertlik gibi ulusal özelliklerini dile getiren büyük bir hazine olduğunu kaydetti.
     Konuşmaların ardından yarışmacılar, söyledikleri eserlerle birbiriyle kıyasıya mücadele etti.
     Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı Kültürel Faaliyetler Şube Müdürü Erol Hacıbekiroğlu'nun jüri üyeleri arasında yer aldığı yarışmada Türkiye finaline kalan ekiplerin yarın belirleneceği bildirildi.