Bu tablo gerçek olacak

İstanbul surlarından sonra yurdumuzun en uzun surlarını oluşturan Antakya Kalesi ve Surları restore edildikten sonra Antakya'ya yakışır bir biçimde Habib-i Neccar Dağı'nı süsleyecek.
Bu tablo gerçek olacak
Antik kenti çevreleyen duvarlar Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerinde Habib-i Neccar Dağı'nda yapılan surların ayağa kaldırılması çalışmaları projesi son hızla devam etmekte.
Antakya Kalesi ve Surlarının restorasyonu projesi; zamansal ve mekansal etkileriyle tarihi kent dokusunun sadece kent imgesi yaratma açısından değil, modern kent kimliği içinde toplumun bütün katmanlarınca sahiplenilmesi gereken ilimizin en önemli prestij projeleri arasında yer almaktadır.
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz'in girişimleri ile projelerin yapımı ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yürütülmekte olup proje bitiminde Habib-i Neccar dağında bulunan Antakya Kalesi ve Surlarının restore edilerek gün yüzüne çıkarılmasına çalışılmakta. Projenin bitiminden sonra yapılacak restorasyonun ardından surların Antakya'ya ayrı bir önem katacağı belirtiliyor.
Bu tablo gerçek olacak haberi 14 Aralık 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Kültür Sanat kategorisine Hatay tarafından  11690 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle