CEMİL MERİÇ İN DOĞDUĞU EV MÜZE OLACAK

Vali Lekesiz, Meriç’in Doğduğu Evi Ziyaret Etti

CEMİL MERİÇ İN DOĞDUĞU EV MÜZE OLACAK

 Vali Lekesiz, bazı incelemelerde bulunmak üzere  Reyhanlı ilçemizde, yazar, şair ve düşünür Üstad Cemil Meriç’in doğduğu evi ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. 

Restore edilerek müze haline getirilmesi düşünülen evin şu anki sahipleri Suat ve Eşref Karaca kardeşlerle görüşerek, yazarın hayatı ve kişiliği üzerine bir süre sohbet eden Vali Lekesiz, evin müze olarak ilçeye kazandırılacak olmasının önemine dikkat çekti. 

Lekesiz: ‘İnsanlığın ortak tarihine çok fazla katkıda bulunmuş bir millet olduğumuz halde ne yazık ki kendi değerlerimizin yeterince farkında değiliz. Ülkemizin yetiştirdiği büyük bir şair, yazar ve düşünür Cemil Meriç’in doğduğu bu evin müze haline getirilmesi; gençlerimizin değerli büyüklerimizi tanımaları, Reyhanlı ilçemizde ilk müze olması ve ilçemizin gelişmesine katkı sağlaması, sahip olduğumuz değerlerin ortaya çıkarılması açısından büyük önem taşıyacaktır.’ diye konuştu. 

Vali Lekesiz’e, Reyhanlı Kaymakamı Dr. Yusuf Güler, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Bülent Gülbaz, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ile İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek eşlik etti.