ÇEVRE SİZSİNİZ RESİM VE FOTOĞRAF YARIŞMASI

 Çevre ve Kültür Kuruluşları Dayanışama Dernekleri (ÇEKÜD)ile Kaşifan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü işbirliğiyle düzenlenen ''Çevre Sizsiniz'' konulu çevre yarışması ödülleri sahiplerini buldu.
ÇEVRE SİZSİNİZ RESİM VE FOTOĞRAF YARIŞMASI
 Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Yusuf Binkaya Çok Amaçlı Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada, kentte çevre bilincinin oluşması için bir çok faaliyet gerçekleştirdiklerini, bunun yanında böyle bir projeyle çocuklarda çevre bilincinin oluşturulmaya çalışılmasının önemli olduğunu ifade etti.
 
 
     Bütün toplumun çevreye karşı hassasiyet kazanması için daha çok çalışmak gerektiğini belirten Savaş, temiz bir Antakya için sivil toplum kuruluşları ve belediyenin işbirliği içinde etkili projeler yapmasının etkili olacağını kaydetti.
     ÇEKÜD Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özölçek ise ''Sen yoksan kimse yok'' sloganıyla yola çıkarak bir çok ilde 100 bine aşkın fidan diktiklerini, ''Tohumdan fidan'' kampanyası ile de ilköğretim öğrencilerine yönelik ağaç dikme etkinlikleri düzenlediklerini belirtti.
     Bu yıl 4.sü düzenlen Çevre sizsiniz'' resim, fotoğraf ve proje yarışmasıyla da gençler arasında çevre bilincinin yerleşmesini amaçladıklarını belirten Özölçek, çevre deyince sorun değil 6,5 milyar insanın ortak yaşam alanı olarak algılanılmasını istediklerini kaydetti.
     Yarışmaya dereceye giren birinciler dizüstü bilgisayar, ikincilere bisiklet, üçüncülere de fotoğraf makinası verildi. Ayrıca yarışmaya eser yollayan öğrencilere de madalya verildi.
     Etkinliğe Çevre ve Orman İl Müdürü İbrahim Yüzer, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Güven, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halil Şanlı, Şube Müdürü İsmail Alıcı,Saadet Partisi Milletvekili aday Necmettin Çalışkan Kaşifan Gençlik Kulübü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. İbrahim Kürtül, ÇEKÜD il Danışmanı İsmet Gümüş, bir çok davetli öğrenci ve öğretmen katıldı.
 
  
     Yarışmada dereceye giren öğrenciler şöyle:
     Liselerarası resim dalında birinciliği Ahmet Mansuroğlu,elde ederken, ikinciliği Cansu Sahillioğlu, üçüncülüğü ise Sevgi Kayım kazandı.
     İlköğretim Okulları arası resim dalında, birinciliği Mine Kaya, ikinciliği ise Ceyda Ayyıldız kzanırken, üçüncülüğü Ayşenur Temizkan elde etti.
     Liselararası fotoğraf dalında birinciliği Gamze Gökaslan, ikinciliği Burak Aldatmaz elde ederken, üçüncülüğü Furkan Varışlı kazandı.
     Etkinliğe katkı sağlayanlara plaket verildi.