ÇUKUROVA'DA KÜLTÜR SANAT GÜNLERİ

Adana'da 27 Mart'ta başlayan 13. Adana Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali, çok sayıda oyuna ev sahipliği yapmaya devam ediyor.
ÇUKUROVA'DA KÜLTÜR SANAT GÜNLERİ
   Festival kapsamında Adana Devlet Tiyatrosu Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi'nde yarın, 16 ve 17 Nisan tarihlerinde Ankara Devlet Tiyatrosu, ''Kerbela'' adlı oyunu sahneleyecek.
     Ayrıca, 18 ve 19 Nisan'da Şili'den Plankton Kollektif Tiyatro ''Cura Tato Cinayeti'', 20 ve 21 Nisan'da ''Azizlikler'' adlı oyunlarını seyirciyle buluşturacak.
     Festival, 28 Nisan'da sona erecek.
     Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, yarın, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda şef Emin Güven Yaşlıçam yönetiminde ve solist Vincenzo Balzani'nin piyanosu eşliğinde, J. Brahms'ın ''Piyano Konçertosu No. 1 Op. 16 re minör'' ve ''Senfoni No. 1 Op. 68 do minör'' adlı eserlerini seslendirecek.
    
     -MERSİN-
    
     Mersin Büyükşehir Belediyesi'nce bu yıl 5'incisi düzenlenen ''Mersin Türk Müziği Festivali'', 14-20 Nisan arasında gerçekleştirilecek.
     ''Mersin'de bir hoş sada'' sloganıyla bugün başlayacak festival kapsamında, 16 Nisan Cumartesi günü Burcu Karadağ ve Project Grubu sahne alacak. Tenor Hakan Aysev'in 18 Nisanda sahne alacağı festivalde 20 Nisan Çarşamba günü de Selami Şahin ''Unutulmayan Şarkılar'' adlı konserde sanatseverlerle buluşacak.
    
     -HATAY-
    
     Dostlar Tiyatrosu, 18 Nisan Pazartesi günü Kültür Merkezi'nde Aziz Nesin'den uyarlanan ve usta tiyatrocu Genco Erkal'ın rol alacağı ''Nereye Gidiyoruz'' adlı tek kişilik oyunu sahneleyecek.
     Pop Müzik Sanatçısı Cem Adrian, 20 Nisan Çarşamba günü Meclis Kültür Merkezi'nde yeni albümünden parçalar seslendirecek.