DANS SPORLARI FEDERASYONUNDA BİR HATAYLI

DANS SPORLARI FEDERASYONA AKDENİZ SORUMLUSU YOLCU: ''BÖLGEDE DANS KULÜPLERİNİ SIKI DENETLEYECEĞİZ. MİLLİ TAKIMLARA SPORCU KAZANDIRACAĞIZ''
DANS SPORLARI FEDERASYONUNDA BİR HATAYLI
 Türkiye Dans Sporları Federasyonu yönetim kurulu üyeliğine Hatay'dan ilk kez girmeyi başaran Serdar Yolcu, Akdeniz Bölge Sorumluluğu'na getirildi.
     Yolcu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen ay yapılan genel kurulda Tolgahan Çinkitaş'ın yeniden federasyon başkanlığına seçildiğini, kendisinin de Akdeniz Bölge Sorumluluğuna getirildiğini söyledi.
     Sorumluluk alanında Antalya, Mersin, Adana, Hatay ve Osmaniye'nin bulunduğunu ifade eden Yolcu, dans kulüpleri arasında dayanışmayı sağlayacaklarını belirterek, şöyle devam etti:
     ''Dans Sporları Federasyonu'na ilk kez Hatay'dan yönetim kuruluna üye seçildi. Bana destek veren Tolgahan Çinkitaş ve diğer büyüklerime layık olacağım.
     Hemen kolları sıvayarak bana bağlanan illerde çalışmaya başladım. İlk toplantımızı gerçekleştirerek kırgın ve dargın olanları bir araya getirdik. Kulüp başkanları ve antrenörlerin yapacağı çalışmaları birlikte planladık. Başta sporun temeli olan okullar, Milli Eğitim Müdürlüğü ve üniversitelerle işbirliği yaparak dans sporlarına ivme kazandıracağız. Bölgedeki dans kulüplerini sıkı denetleyeceğiz. Milli takımlara yeni sporcular kazandıracağız. Özellikle dans sporlarına zarar veren diplomasız antrenörleri kulüplerden uzaklaştıracağız.''
     Yolcu, öğrencisiyle birlikte 2 Nisan 14 mayıs tarihleri arasında Moskova'da gerçekleştirilecek olan Uluslararası şampiyonaya katılacaklarını belirterek, ''En büyük sorunumuz sponsor bulmak. Bu konuda da girişimlerimiz var. Bu sorunu çözeceğimize inanıyorum. O zaman, Balkan, Avrupa ve Dünya şampiyonalarına daha rahat giderek madalya getireceğiz'' diye konuştu.