DEĞİŞİM İÇİN 100 BİN MÜZİSYEN TÜRKİYE

"Değişim İçin 100 Bin Şair" adlı etkinlik bu yıl müzisyenlerin, oyuncuların, mim ve fotoğraf sanatçılarının da katılımıyla inanılmaz boyutlara ulaştı.
DEĞİŞİM İÇİN 100 BİN MÜZİSYEN TÜRKİYE
Antakya Belediyesi Tiyatro Topluluğu adına Vejdi Koçak ve Hatay Sanatçılar Derneği adına Sedat Doğan yaptıkları ortak açıklamada, şu görüşlere yer verdiler: “Dünya'nın 800 noktası ve 115 ülkede düzenlenen Dünya'nın en büyük sanatsal organizasyonu bugün 2. kez gerçekleşiyor. "Dünya Barışı, Küresel Isınma, Kadın Hakları, Açlık, Yoksulluk, Yolsuzluklar" vb küresel problemlerin Dünya Sanatçıları tarafından dikkatleri üzerine çekecek etkinliklerle hatırlatıldığı  "Değişim İçin 100 Bin Şair" adlı etkinlik bu yıl müzisyenlerin, oyuncuların, mim ve fotoğraf sanatçılarının da katılımıyla inanılmaz boyutlara ulaştı.
 Bu yıl İstanbul, Bitlis, Hatay, Kocaeli vb. şehirlerde düzenlenen konser, şiir geceleri sergi ve gösterilerle kutlamalar yapılıyor. Bizler de Hatay’da bir türkü gecesi düzenleyerek bu kutlamalara gönülden destek veriyoruz.Antakya Belediye Parkı içinde bulunan Oda Tiyatrosunda gerçekleşen türkü gecesine katılan vatandaşlar, türkü dolu güzel bir gece yaşadılar.Gönüllü olarak sahne alan yerel sanatçılar, birbirinden güzel türküleri barış için seslendirdiler…