Deniz Müzesi'nde Karma Resim Sergisi açıldı

 İskenderun ilçesindeki Deniz Müzesi'nde ''Karma Resim Sergisi'' açıldı.
Deniz Müzesi'nde Karma Resim Sergisi açıldı
  Deniz Üs Komutanı Deniz Kurmay Albay Atilla Kaya, açılışta yaptığı konuşmada, bu yıl 3'üncüsü düzenlenen resim kursuna 19 kursiyerin katıldığını ve 6 aylık çalışma sonucunda 86 eserin yer aldığı serginin ortaya çıktığını söyledi.
     Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın sosyal, kültürel, tarihi ve teknik gelişimini yansıtmak amacıyla kurulan müzede, hizmete girdiği 26 Haziran 2009 yılından bu yana, deniz ve denizciliği topluma sevdirmek, sanata destek vermek, resim sanatına gönül vermiş insanların bu alandaki yeteneklerinin ortaya çıkmasına fırsat sağlamak ve eserlerini tanıtmak amacıyla çalıştıklarını ifade eden Kaya, bu kapsamda İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün (HEM) katkılarıyla sergiyi düzenlediklerini kaydetti.

     Yapılan konuşmanın ardından Kaya, kursun açılmasına katkı sunan İskenderun HEM Müdürü Mehmet Mursaloğlu'na günün anısına şilt verdi.
     Sergiye, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İskenderun Belediye Başkanvekili Ahmet Birsel Aktaş, İskenderun Deniz Müzesi Müdürü Deniz Yarbay İlyas Gültaş ve çok sayıda davetli katıldı.