Dom-Der’den Resim Sergisi

Dom Aşireti Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ((DOMDER) tarafından düzenlenen resim sergisi Vali  Lekesiz’in katılımı ile törenle açıldı.
Dom-Der’den Resim Sergisi
Dernek binasında düzenlenen serginin açılışında konuşan Vali Lekesiz, sergilenen resimlerde öğrencilerin toplumsal sorunlara karşı bilinçli olduğunun görüldüğünü ifade ederek, aile içi şiddet ve madde bağımlılığı gibi kötü alışkanlıkların toplumda var olmasının çocuklar üzerinde olumsuz etkileri olduğunu, bu konu ile ilgili olarak ailelerle de görüşülüp, çözüm üretilmesi yönünde çalışmalar yapıldığını kaydetti.

Sergiyi gezerek resimleri ilgi ile inceleyen Vali Lekesiz, öğrencilerle bir süre sohbet etti.

DOMDER Başkanı Mustafa Karabulut ise, 8 ile 12 yaş arası ilköğretim okulu öğrencilerinin yaptığı ve 60 eserin yer aldığı sergide, toplumsal sorunlara vurgu yapılmaya çalışıldığını ifade ederek, katılımcılara kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

Açılışa Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İl Kültür Turizm Müdürü Yavuz Açıkbaş ile vatandaşlar katıldı.

Dom-Der’den Resim Sergisi haberi 01 Ekim 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Kültür Sanat kategorisine Hatay tarafından  18330 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle