Dörtyol'da Narenciye'de Kadın Eli projesi

Dörtyol Kaymakamı Hasan Özyiğit, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (DOĞAKA) yürüttükleri ''Narenciye'de Kadın Eli'' projesi kapsamında 27 kadının meslek sahibi olduğunu belirtti.
Dörtyol'da Narenciye'de Kadın Eli projesi
 Özyiğit, proje kapsamında eğitim alan kadınların sertifika dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, kadınların 3 aylık bir kursun ardından narenciye ürünlerinden reçel ve marmelat yapımını öğrendiklerini söyledi.
     Kadınlara kurs sayesinde reçel ve marmelat yapımının yanı sıra pazarlama konusunda da eğitim verildiğini ifade eden Özyiğit, kurs kapsamında yapılan ürünlerin büyük marketlerde satışa sunulacağını belirtti.
     Kursa katılan ve sertifika alan kadınların üç kişilik gruplar halinde Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat etmeleri halinde 45 bin lira 2 yıl ödemesiz, 8 yıl geri ödemeli kredi verilebileceğini vurgulayan Özyiğit, ayrıca, DOĞAKA ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın da (KOSGEB) iş kurmak isteyen girişimcilere her türlü kolaylığı sağlayacağını kaydetti.
     Özyiğit, proje kapsamında açılan kurs sayesinde 27 kadının meslek sahibi olduğunu söyledi.
     Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin de kadınların kurs kapsamında yaptığı ürünlerin satışının yapılması için belediye olarak bir reyon yapılması için gayret göstereceklerini kaydetti.