FESTİVAL ETKİNLİKLERİ KARMA RESİM VE HEYKEL SERGİSİYLE BAŞLADI

19 Aralık Milli Mücadele’de İlk Kurşunun atılışının 94. yıl dönümü kutlamaları
FESTİVAL ETKİNLİKLERİ KARMA RESİM VE HEYKEL SERGİSİYLE BAŞLADI

19 Aralık Milli Mücadele’de İlk Kurşunun atılışının 94. yıl dönümü kutlamaları ve İlk Kurşun 1. Uluslararası Dörtyol Kültür, Sanat ve Turunçgil Festivali dün Atatürk parkı içerisinde Dörtyol Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin ve Dörtyol Turunçgil Üreticileri Birlik?Başkanı Mevlüt Coşkun tarafından karma resim ve heykel sergisinin açılması ile başladı.

            Mustafa Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyeleri ve öğrencilerinin eserlerinden oluşan karma resim ve heykel sergisine ilçemiz öğretmenleri Sinem Çimen Altıparmak ve Mehmet Altıparmak’da yaptıkları yağlı boya eserlerle katıldılar.

              Sinem Çimen Altıparmak ve Mehmet Altıparmak  Dörtyol Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin ve  Dörtyol Turunçgil Üreticileri Birlik Başkanı Mevlüt Coşkun’a sergiye katılan eserler hakkında ayrı ayrı bilgiler verirken; “Sergimizde toplam 55 eser yer almakta. Bunların bazıları sanat dehası kabul edilen büyük sanatçıların eserlerinin bire bir kopyası olmakla beraber Mustafa Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyeleri ve öğrencilerinin de özgün eserlerini içermekte. Sergimiz festival boyunca ziyarete açık kalacak.” dediler.