GAZİLER GÜNÜ -TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ HATAY ŞUBE BAŞKANI BAKIR:

GAZİLER GÜNÜ -TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ HATAY ŞUBE BAŞKANI BAKIR: ''AYNI RUH VE İMANLA, GENÇ NESİLLERİN DE GÜCÜYLE YİNE ALTIN SAYFALARI YAZDIRMAYA HAZIRIZ ''
GAZİLER GÜNÜ -TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ HATAY ŞUBE BAŞKANI BAKIR:
HATAY - Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şube Başkanı Mehmet Ramiz Bakır, ülkenin bölünmez bütünlüğü üzerinde sinsi planlar yapanların amaçlarına ulaşamayacağını belirterek, ''Aynı ruh ve imanla, genç nesillerin de gücüyle yine altın sayfaları yazdırmaya hazırız'' dedi.
     Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şubesi tarafından ''Gaziler Günü'' dolayısıyla Antakya Belediyesi Mehteran Takımı eşliğinde Kurtuluş Caddesi'nden Atatürk Anıtı'na kadar yürüyüş düzenlendi.
     Burada düzenlenen törende Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Güven, Garnizon Komutanı Piyade Albay Semih Erdoğan, Atatürk Anıtına çelenk sundular, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nı okudular.
     Bakır, Atatürk Anıtı'nda yaptığı konuşmada, TBMM tarafından 19 Eylül 1921 gün ve 153 sayılı kanunla Mustafa Kemal Atatürk'e ''Gazilik'' unvanının verildiğini, 1984 yılından günümüze kadar ''Gaziler Günü''nün kutlandığını söyledi.
     Milli ve dini anma günlerinin, el ele, yürek yüreğe, kararlı, inançlı bakış ve duruşla kutlanması gerektiğini ifade eden Bakır, vatan uğruna canını feda eden şehitler ile gazilerin asla unutulmamasını istedi.
     Dış düşmanlara karşı yine aynı kararlılığı çekinmeden göstereceklerini vurgulayan Bakır, şöyle devam etti:
     ''Küresel emperyalist güçler, ülkemiz üzerinde hayal ettikleri sinsi düşünceleri gerçekleştirmeye asla cesaret edemeyecekler. Memleketimizi parçalamaya, birlik ve beraberliğimizi bölmeye çalışanlar, dün olduğu gibi bundan sonra da hüsrana uğrayacaklar. Çünkü, aynı ruh ve imanla, genç nesillerin de gücüyle yine altın sayfaları yazdırmaya hazırız.''
     Törene, Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Vedat Çolak, kurum müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile gaziler ve vatandaşlar katıldı.