GÜÇLÜ ADIMLARLAR GÜÇLÜ KADINLARLA ATILIR

Antakya Soroptimist Kulübü’nün düzenlediği “GÜÇLÜ ADIMLARLAR GÜÇLÜ KADINLARLA ATILIR” temalı defile, Antakyalı hanımlar tarafından ilgiyle izlendi.

 

GÜÇLÜ ADIMLARLAR GÜÇLÜ KADINLARLA ATILIR

Başta il valisi M.Celalettin Lekesiz’in eşleri Sayın Zehra Lekesiz olmak üzere çok sayıda seçkin konuğun katıldığı defilede, aslen Antakyalı olup İstanbul’da iş yaşamını sürdüren Podio Dress Shop yöneticisi, modacı Mehlika Aksuyu’nun ürünleri sergilendi. 

Kulüp üyeleri tarafından podyumda sergilenen ürünlerin satışından elde edilen gelirin bir kısmı, modacı Aksuyu tarafından derneğe bağışlandı. Bu bağış Antakya Soroptimist tarafından okutulan öğrencilerin burslarına aktarıldı.  

Antakya Soroptimist Kulübü’nün Başkanı Hatice Güzel; kulüplerinin temel programlarında yer alan örgün ve yaygın eğitim olanaklarına erişimi arttırmanın yollarını ararken, kadınların ekonomik açıdan güçlendirilmesine de destek vermekten mutlu olduklarını söyledi. Başkan Güzel sözlerini şöyle tamamladı:“Kadınlarımızın ve kız çocuklarımızın eğitim, öğretim, sağlık standartlarını en yükseğe çıkarmak kulüp çalışmalarımızın ana temasını oluşturmaktadır. Güçlü adımlarla birbirinden özel kıyafeti beğenimize sunan üyelerimin sayesinde satılan ürünlerden elde edilen bağış burs verdiğimiz kız öğrencilerimize aktarılacaktır.  Geleceğin güçlü kadınlarının oluşmasında vesile olmak bizler için mutluluk verici bir durumdur.”