HALEP'TE ANTAKYA GÜNLERİ

TÜrkiye Yazarlar Sendikası (TYS) Antakya Temsilciliği ve Alen- Antakya Kültür Derneği tarafından üç gün boyunca ''Halep?te Antakya Günleri'' etkinliğini gerçekleştirildiği bildirildi.
HALEP'TE ANTAKYA GÜNLERİ
   Halep Kültür Merkezi?nde,gerçekleştirilen programın açılışını Halep Valisi Ali Ahmet Mansura, Halep İl Kültür Müdürü Galip El Bargudi, TYS Hatay Temsilcisi Mehmet Karasu, Antakya Belediyesi Başkan Vekili Halil İbrahim Yelkaya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü, İbrahim Kuyubaşıoğlu, İşadamı Ayhan Kara ve işadamı Ahmet Ünal?ın birlikte yaptıkları belirtildi.
  
          
     Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen resim sergisinde, ressamlar Yusuf Altunay, Ali Taş ve Gülcan Deniz, Ebru Sanatçısı Meltem Koyunoğlu yapıtlarını sergilediler. Şair Nihat Özdal'da şiirlerini seslendirdiği etkinliği yüzlerce Halepli sanatseverin izlediği kaydedildi.
     Sergiyi ziyaret eden Halep Valisi Mansura, tablolarla tek tek ilgilendi ve ressamlardan tablolarla ilgili bilgi aldı. Harbiyeli İpek Ustası Yılmaz Büyükaşık?ın dokuma tezgahı ile birlikte kendi ürünlerinden oluşan ''İpek Sergisi''de beğeni ile izlendi.
     TYS Antakya Temsilcisi Mehmet Karasu, Türkiye-Suriye ilişkilerinin çok derinlere dayanan tarihsel kökenleri olduğunu bin yıla yakın bir zaman, ortak bir kültür havzasında beraber yaşam sürdüklerini kaydetti.
     Bu arada 12-13 Mayıs 2011 tarihlerinde Halepli dostları bu kez Antakya'nın ağırlayacağını açıklayan Karasu, herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet etti.