HATAY DA SERİNYOL KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ NİN İSMİ DEĞİŞTİRİLDİ

HATAY'DA SERİNYOL KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ'NİN İSMİ ''BEDİRGE KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ'' OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ

HATAY DA SERİNYOL KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ NİN İSMİ DEĞİŞTİRİLDİ
Hatay'da, Serinyol Kültür ve Sanat Festivali'nin ismi ''Bedirge Kültür Sanat Festivali'' olarak değiştirildi.
     Festival Tertip Komitesi sözcüsü Pelin Akbaş, düzenlediği toplantıda, kültür ve sanat içerikli festivallerin yaşamdaki yerinin çok önemli olduğunu söyledi.
     Kaynaştırıcı bir özelliği olduğu kadar, tarihsel değerleri de gün yüzüne estetik bir ruhla çıkardığını ifade eden Akbaş, şöyle konuştu:
     ''Salonlarda başlayan festivalimiz alınan büyük bir destekle bu yıl açık sahaya taşınarak daha geniş bir kitleyle kucaklaşmayı, paylaşmayı ve dayanışmayı amaç edinmiştir. 'Serinyol Kültür Sanat Festivali'nin isminde bir değişiklik yaptık. Görüşüne başvurduğumuz belde insanlarımızın katkılarını ve düşüncelerini de ele alarak ismini 'Bedirge Kültür Sanat Festivali' olarak değiştirdik. Bilindiği üzere Bedirge, beldemizin en eski yerleşim adlarından biridir. Beldemiz bu isimle bilinir ve tanınır. Kültürel mirası, edebiyatı, sanatı ve değerleri bu ismin altında saklıdır.''
     Akbaş, 20-21-22 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek festivale Cezmi Ersöz, Nur Sürer, Orhan Mirioğlu, Metin Kahraman, Ahibba, Yahya Harbalioğlu, ''Yokuş'' film ekibinin katılacağını belirterek, Epik Sanat Topluluğu, yerel müzikler, halk koşusu, panel, söyleşi, konserler, tiyatro, şiir, slayt gibi birden çok etkinliklerin yer alacağını kaydetti.