Hatay Valilik Binası bahçesinde yabancı gösteri grupları onuruna kokteyl verildi

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, 26. Antakya Festivali kapsamında Hatay’a gelen 9 ülkenin gösteri ekipleri onuruna kokteyl verdi.

Gösteri ekipleri onuruna düzenlenen kokteyl için tarihi Hatay Valiliği hizmet binasının bahçesi mekân olarak seçildi.

Hatay Valilik Binası bahçesinde yabancı gösteri grupları onuruna kokteyl verildi

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, kokteylin gerçekleştirildiği Hatay Valiliği Binasının yıllar önce Ulu Önder Atatürk’ün diplomatik dehası ve Hataylıların gayreti ile oy birliği ile Hatay’ın Anavatana katıldığı parlamento binası olduğunu anlattı.

Kokteylde Rusya, Estonya, Polonya, Macaristan, KKTC, Kazakistan, Çuvaşistan (Çavaş Türkleri), Başkordostan ve Amasya’dan gelen gösteri ekiplerinin yöneticilerine 26. Antakya Festivaline katılmalarından ötürü plaket ve teşekkür belgelerini verdiler.

Kokteyle Antakya Belediyesi ile kardeş Belediye olan Aalen Belediye Başkanı Martin Gerlach,  Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Garnizon Komutanı Piyade Kıdemli Albay Mehmet Semih Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Vedat Çolak, Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Şerefettin Canda ve eşleri olmak üzere daire amirleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ile din adamları katıldı.