HATAY VALİSİ LEKESİZ: -''TANITILMAYI BEKLEYEN ÇOK DEĞERLERİMİZ VAR''

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Hatay'ın hem ulusal hem de uluslararası düzeyde tanıtılmayı bekleyen çok sayıda değerlere sahip bulunduğunu söyledi. 
HATAY VALİSİ LEKESİZ: -''TANITILMAYI BEKLEYEN ÇOK DEĞERLERİMİZ VAR''
Lekesiz, Güney Kore'de düzenlenen ''Dünya Halk Dansları Yarışması''nda 23 ekip arasında dünya üçüncüsü olan Antakya Akademi Halk Dansları Derneği ekibini kabul ederek, başarılarından ötürü kutladı.
     Bu tür başarıların ilin tanıtılmasına çok ciddi katkı sağladığını belirten Lekesiz, şöyle konuştu:
     ''Kentimizin çok renkliliğini, güzelliklerini tüm dünyaya tanıtmak üzere 2007 yılında medeniyetler korosu kuruldu. İyi niyetle yapılan çalışmalar sonucunda koromuz ilimizi Türkiye'ye tanıttı. Şimdi ise ülkemizi dünyaya tanıtır hale geldi.
     Hatay'ın hem ulusal hem de uluslararası düzeyde tanıtılmayı bekleyen çok değerleri var. Bunları hepimiz bir köşesinden tutarak, omuzlayarak dış dünyaya tanıtmalıyız.''
     Lekesiz, ilin sahip olduğu güzelliklerin tanıtılmasında Antakya Akademi Halk Dansları Derneği'nin de katkısı olduğunu belirtti.
     Dernek Başkanı Yılmaz Özfırat da Güney Kore'de elde ettikleri üçüncülük kupasını ve başarı belgesini Vali Lekesiz'e takdim ederek, sağlanan destekten dolayı da teşekkür etti.