Hatay'da Bölgesel Halk Eğitim Fuarı açıldı

Hatay Vali Vekili Kadim Doğan, ''Yetişkinlerin bilgi ve becerilerini geliştirme noktasında kent genelinde çok ciddi çalışmalar yapılıyor'' dedi.
Hatay'da Bölgesel Halk Eğitim Fuarı açıldı
  Doğan, Antakya Kemalpaşa Caddesi'nde düzenlenen ''Bölgesel Halk Eğitim Fuarı'' açılışında yaptığı konuşmada, fuara Hatay dahil 11 ilin katıldığını söyledi.
     Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlattığı yaygın eğitim faaliyetleri kapsamında ülke genelinde çok önemli çalışmalar yapıldığını ifade eden Doğan, şöyle konuştu:
     ''Yetişkinlerin bilgi ve becerilerini geliştirme noktasında kent genelinde de çok ciddi çalışmalar yapılıyor. Özellikle unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının yeniden canlandırılması adına düzenlenen kurslarda 9 bine yakın vatandaşa eğitim verildi. Açılan bu kurslar sayesinde bir çok vatandaş kendi işini kurma fırsatı buldu.''
     Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Grup Başkanı Selim Mutlu ise bu gibi etkinliklerle Halk Eğitim Merkezleri arasında bilgi akışını sağlama ve halkın da ilgi ve beğenilerin ortaya çıkarmayı amaçladıklarını belirtti.
     İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek'in de konuşma yaptığı fuarın açılışı, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz'in eşi Zehra Lekesiz'in de katılımıyla yapıldı. Fuarda 11 ilin farklı el sanatlarından oluşan eserleri yer alıyor.