HATAY'DA DEĞERLERİNE SAHİP ÇIK SERGİSİ

 Bedi Sabuncu İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan tarihten günümüze günlük hayatta kullanılan eşyaların değişimi sergisi Eski Antakya Belediye binasında sergiyle açıldı.
HATAY'DA DEĞERLERİNE SAHİP ÇIK SERGİSİ
Bedi Sabuncu İlköğretim Okulu Görsel Sanat Öğretmeni Enise Oruç, Eski Belediye Binası Sergi Salonu'nda gerçekleştirilen ''Hatay değerlerine sahip çık'' sergisinin açılışında yaptığı konuşmada, sergiyi 3 ay içinde hazırladıklarını, eşyaların 30 ile 100 yıl arasında olduğunu söyledi.
     Serginin hazırlanmasında öğretmen, öğrenci ve velilerinin aileleriyle desteklediklerini ifade eden Oruç, şunları kaydetti:
 
     ''Sergide eski mutfak eşyaları, giyecek, çantalar ve el işi ürünler bulunuyor. Sergi 3 gün süre ile halkın ziyaretine açık olacak. Sergiyi gezen öğrenciler, zamanın çok çabuk geçtiği şimdilerde kendilerinin kullandığı eşyalar ile eskiden kullanılan eşyalar arasında çok değişmeler olduğunu görecekler. Günümüz teknolojileri sayesinde geçmişte bir çok alanda kullandığımız ev eşyaların, değerlerimizin yitip gitmesine ve değerlerimize sahip çıkma çocuklarımıza geçmişteki kültürümüzü anlatma adına bu sergiyi açtık.''
     Oruç, sergide 2 bin adet ürün bulunduğunu da sözlerini ekledi.