HATAY'DA PROJE TABANLI BECERİ YARIŞMASI BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından mesleki ve teknik eğitim okul ile kurumlar arasında düzenlenen ''6.Proje Tabanlı Beceri Yarışması'' başladı.
HATAY'DA PROJE TABANLI BECERİ YARIŞMASI BAŞLADI
 İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, Antakya Lisesi Spor Salonu'nda düzenlenen yarışma öncesi yaptığı konuşmada, yarışmaya Hatay genelinden 414 projenin başvurduğunu bunların 105 tanesinin yarışmaya hak kazandığını söyledi.
     Tulmaç, yarışmanın bilgi ve İletişim, üretim,mühendislik, tasarım, uygulama, turizm ve sağlık hizmetleri gruplarında yapılacağını belirtti.
     2010-2011 Eğitim - Öğretim Yılı Proje Tabanlı Beceri Yarışmasında Hatay'ın Türkiye sıralamasında ikinci sırada yer aldığını ifade eden Tulmaç, şunları kaydetti:
     ''Bu yarışmadaki amacımız mesleki ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, bilimsel gelişmelere katkıda bulunulması, bilimsel bulguların daha geniş öğrenci kitleleriyle paylaşılması, öğrenci ile kursiyerlerin proje hazırlayarak temel ve uygulamalı bilimler alanlarında araştırmaya teşvik edilmesi,yaratıcı yönlerinin ortaya çıkarılması, bilimsel düşünme, girişimcilik, rekabet edebilme bilincinin kazandırılması, ve ekip çalışma ruhunun kazandırılmasıdır''
     Tulmaç, daha sonra öğrencilerin hazırladığı stantları gezdi.