HATAY'DA SAYACILIK EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI

 Hatay'da, Avrupa Birliği'nden alınan destek ile oluşturulan ''Sayacılık Eğitim Merkezi'' hizmete açıldı.
HATAY'DA SAYACILIK EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI
''Üretim Süreçlerinin Yeniden Yapılanması ve Sektörler Arası İşletmelerin Geliştirilmesi Projesi'', Kadın İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı kapsamında, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(HESOB), Antakya Ticaret Ve Sanayi Odası(ATSO), Antakya Ayakkabıcılar ve İmalatçılar Odası ve Yardım Sevenler Derneği (YSD) Antakya Şubesi işbirliği ile Avrupa Birliği (AB) destekli oluşturulan ''Sayacılık Eğitim Merkezi''nde 100 kadına ''Sayacılık Eğitimi'' verileceği bildirildi.
     HESOB Başkanı Kadir Teksöz, merkezin açılışı öncesi yaptığı açıklamada, kentte ayakkabıcılık ve mobilya sektörüne ağırlık verdiklerini belirtti.
     Ayakkabıcılık sektörüne ara eleman yetiştirmek isteklerini Teksöz, şöyle devam etti:
     ''Kadın istihdamının sağlanması ve sayacılık mesleğinin devam ettirilmesi için AB'ye verdiğimiz projemiz 355 bin Avro destek gördü. Burada 25'şer kişilik guruplar halinde toplam 8 ayda 100 kadına eğitim vereceğiz. Kursa katılan kadınlara ayrıca günde 8 Avro para verilecek ve sigortaları yatırılacak. Projemizin sona ermesinden sonra engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak bu kursu devam ettirmeyi düşünüyoruz. Amacımız ayakkabıcılık ve mobilyacılık sektörünü en iyi yerlere getirmek ve Kadın istihdamını sağlamak ''
     Merkezin açılışını Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, HESOB Başkanı Teksöz, İŞKUR Müdürü Ahmet Bulanık, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ)Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç ve İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu yaptı.