HATAY'DA TÜRK HALK MÜZİĞİ VE TÜRK HALK OYUNLARI BÖLGE YARIŞMALARI

HATAY'DA TÜRK HALK MÜZİĞİ VE TÜRK HALK OYUNLARI BÖLGE YARIŞMALARI -TÜTÜNCÜOĞLU: ''YARIŞMALAR KENTİN TANITIMI VE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK''
HATAY'DA TÜRK HALK MÜZİĞİ VE TÜRK HALK OYUNLARI BÖLGE YARIŞMALARI
Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu, Gençlik Merkezleri arası Türk Halk Müziği ve Türk Halk Oyunları Bölge Yarışmalarının hafta sonu Hatay'ın ev sahipliğinde yapacağını söyledi.
     Tütüncüoğlu, düzenlediği basın toplantısında, gerçekleşecek olan yarışmaların kentin tanıtımına ve ekonomisine katkı sağlayacağını belirtti.
     Bu tür organizasyonların kentin geleceği adına önemli olduğunun altını çizen Tütüncüoğlu, şöyle devam etti:
     ''Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet yürüten Gençlik Merkezleri arası Türk Halk Müziği ve Türk Halk Oyunları Bölge Yarışmaları Hatay'da gerçekleşecek. Yarışmaların burada yapılmasından dolayı çok memnununuz. Çünkü bu kentin hem tanıtımına hem de esnafın ekonomisine katkı sağlayacaktır. Vatandaşlardan bu yarışmalara geniş katılım sağlamasını bekliyoruz. Her iki yarışmaya Antalya, Elazığ, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Konya, Malatya, Mardin ve Şanlıurfa olmak üzere toplam 9 il katılacak. Yarışmalar öncesi Cumartesi günü yarışmalara katılacak tüm ekiplerin katılımıyla bir kortej yürüyüşü düzenleyeceğiz. Yine aynı gün Antakya Spor Salonu'nda Türk Halk Oyunları Yarışmaları başlayacak. Bu yarışmaya 24 ekip 335 kişiyle katılacak. Pazar günü ise Antakya Meclis Kültür Merkezi'nde 13-17 ve 18-24 yaş grubu kız ile erkek 36 solistin katılım göstereceği Türk Halk Müziği Yarışmaları düzenlenecek''
     Tütüncüoğlu, Bu tür organizasyonları önümüzdeki günlerde İskenderun ilçesinde gerçekleştirmek istediklerini kaydetti.
     Toplantıya, Gençlik Merkezi Müdürü Adnan Gülistan, Halk Oyunları İl Temsilcisi Mithat Kalaycıoğlu ve Antakya Belediyesi Sosyal İşler ve Kültür Müdürlüğü Şefi Cengiz Şenkule katıldı.