HATAYLI GURME YEMEK KİTABINI TANITTI

 Hataylı Gurme ve Eğitmen Nurhan Sağlar, ''Lezzete Yolculuk'' isimli yemek kitabının tanıtımını gerçekleştirdi.
HATAYLI GURME YEMEK KİTABINI TANITTI
 Sağlar, Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) Antakya Temsilciliği'nde düzenlediği tanıtım toplantısında kitabında Hatay'ın yanı sıra Türk mutfağını kendi usulü ile kaleme aldığını söyledi.
     Önceki yıllarda da 'Pasta ve Tatlı ayrıca Damak Tadı' adlı kitaplarının da bulunduğunu ifade eden Sağlar, şöyle devam etti:
                 
     ''Yemek yapmak benim için bir sanattır. Nasıl ki sanatı sanatı aceleye getiremezsiniz, yemek de sabır, sevgi, saygı ve emek ister. Kitabıma aldığım bütün yemek tarifleri benim defalarca denediğim ve kendi usulümü kattığım metotları ile okuyucuya sunulmuştur. İlk ve ikinci kitabımı Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi(ZİREM)yararına çıkardım. Bu kitabımı ise TYS'ye ithaf ediyorum''
     Sağlar, kitabının 2 bin adet basıldığını ve 20 TL'den satışının yapılacağını kaydetti.
     TYS Antakya Temsilcisi Mehmet Karasu, Hataylı Gurme Sağlar'ın kültür ve sanatın yanı sıra yemek kültürüne de katkı verdiğini belirtti.
                  
     Karasu, kitabın Hatay ve Türk mutfağının tanıtımı açısından önemli bir çalışma olduğunu söyledi.
     Toplantıya katılan İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Ali Türetken de, Antakya yemeklerinin kültürü kadar zengin olduğunun altını çizerek, Sağlar'a çalışmalarından dolayı tebrik etti.