HATAYLI SANATÇILAR YOLUNA DEVAM EDİYOR

5. Buluşmayı gerçekleştiren sanatçılar, hem sanatçı dostların küçük performansları ile güzel bir akşam geçirdiler hem de sanatçılar oluşumu adına fikirlerini beyan ettiler.

HATAYLI SANATÇILAR YOLUNA DEVAM EDİYOR
Her hafta yeni katılımlarla büyüyerek devam eden” Hatay Sanatçılar Buluşması “etkinliğinde el sanatları sanatçısı Sevil ALBEYOĞLU yapıtlarından örnekler sergiledi. Özellikle atık malzemelerden yaptığı eserler ile yaratıcılığını konuşturduğu el emeği ürünleri ile takdir topladı.Daha sonra sahne iki eğitimcimizin performansı ile aydınlandı. Sazı ve sözüyle Nebih NAFİLE , şiir sunumuyla ona eşlik eden Canan BAŞKAYA,  katılan dostlarımızın adeta kulaklarının pasını sildi. Akşamın sürprizi ise Nebih NAFİLE hocamızın kızı Yağmur NAFİLE ile seslendirdiği türkü oldu.Bu haftaki buluşmada,  2013 yılının Ocak ayında sanatçılar oluşumu adına aylık bir bülten hazırlanması ve oluşum adına bir komitenin yapılandırılması hazırlıklarına hız verilmesi kararlaştırıldı.
 
Toplantı bir sonraki Hatay Sanatçılar Buluşması’nın 19 Haziran 2012 tarihinde saat 18.00’da Oda Tiyatrosu’nda yapılması ve sanat adına daha fazla katılımın sağlanması temennisi ile sona erdi. 19 Aralık buluşmasında fotoğraf sanatçısı Cihan KAR çektiği fotoğraflardan derlediği slayt gösterisi ile Grup Harman atölye çalışması ile sanatçı dostlarımızla buluşacak.Haydi sanatçılar Hatay adına Sanat adına Hatay’da Sanat adına hep birlikte olmaya…

                                                                                                              Hatay Sanatçılar Oluşumu Geçici Komitesi