İlmek İlmek Anadolu defilesi büyük ilgi gördü

 Antakya'da ''8 Mart Dünya Kadınlar Günü'' etkinlikleri kapsamında, Adana Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan ''İlmek İlmek Anadolu'' defilesi izleyenlerden büyük ilgi gördü.
İlmek İlmek Anadolu defilesi büyük ilgi gördü
 Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Kültür Merkezinde düzenlenen defilede, zengin kültürü yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla hazırlanan ve üzerinde püsküller, nazar boncukları, aynalar, iğne oyaları, ay yıldız ve Hatay'ın mozaiği ile yöresel esintiler bulunan kıyafetlerin, izleyenlerden yoğun ilgi gördüğü belirtildi.
     Defile sonunda Adana Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü İkbal Kalın'ı kutlayan Vali Mehmet Celalettin Lekesiz'in, konuşmasında, ''Demek ki uluslararası ödülleri almak alın teri, emek ve yoğun bir çalışma olmadan olmuyor. Adana Olgunlaşma Enstitüsü'nün niye pek çok ödül aldığını bir kez daha gördük. Hatay'ın ipeklerinin işlenerek nasıl daha da büyük bir güzellik haline geldiğini görüp şaşırdık. Emeği geçen herkesi içtenlikle kutluyorum. Tüm kadınlarımızın bu özel gününü de bir kez daha kutluyorum'' ifadelerini kullandı.
     Defileye Vali Lekesiz'in eşi Zehra Lekesiz, 2. Hudut Alayı ve Garnizon Komutanı Piyade Kıdemli Albay Mehmet Semih Erdoğan, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ve daire müdürleri de eşleri ile katıldı.