İSKENDERUN'A YAKIŞIR BİR FESTİVAL DÜZENLEDİK

İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, İskenderun'a yakışır bir festival düzenlediklerini söyledi.
İSKENDERUN'A YAKIŞIR BİR FESTİVAL DÜZENLEDİK
 Civelek, düzenlediği basın toplantısında, her yıl 5-9 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen ''29. İskenderun Uluslararası Turizm ve Kültür Festivali'' hakkında bilgiler verdi.
     Gerçekleştirilecek festivalde her branşta etkinlik yapma olanağı bulduklarını belirten Civelek, ''Özellikle spor anlamında yapılan müracaatlar ve turnuvaya katılan sporcu sayısının 5 bini geçmesi bizleri son derece memnun etmiştir'' dedi.
     İnsanlara imkan sunulduğu takdirde çok güzel şeyler yapabildiğini ifade eden Civelek, şunları kaydetti:
     ''Belediye olarak her zaman gençlerimizin ve insanlarımızın huzurunu ve eğlenmesini düşündük. İnsana her zaman önce değer verdik. Artık İskenderun'da büyük organizasyonlar gerçekleştirilebilir. Bunun dışında tenis, voleybol, basketbol ve tiyatro gibi etkinliklerin de olması festivale ilgiyi bir hayli arttırdı.''
 

     İskenderun Belediyesinin her işinin şeffaf olduğunu, hiçbir şeyin gizli olmadığını, yapılan harcamaların da belediye bütçesini düşünerek yapıldığına dikkati çeken Civelek, ''Hepimiz İskenderun'u düşünmek ve kollamak zorundayız. Biz, bu kentte yaşıyoruz, buradan başka yaşayacağımız bir yerimiz yok'' dedi.
     Festival Komitesi Başkanı Mesut Yüksekbaş ise ekip olarak uzun süredir çalıştıklarını ifade ederek, ''Gelen sanatçılarla ilgili anketler de yaptık. Birçok vatandaş Funda Arar ve Kıraç'ı istiyordu, ayrıca Kardeş Türküler grubu ise festivale ayrı bir renk katacak'' diye konuştu.