''İSKENDERUN'DA TURİZM İÇİN ALTYAPI OLUŞTURULMALI''

İskenderun Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Uygun, İskenderun'un son yıllarda hızla gelişen ve büyüyen bir kent olduğuna dikkati çekerek, ''İskenderun'da turizm için altyapı oluşturulmalı'' dedi. 
''İSKENDERUN'DA TURİZM İÇİN ALTYAPI OLUŞTURULMALI''
Uygun, makamında yaptığı açıklamada, İskenderun'un komşu ülkeler ile vizelerin kaldırılması nedeniyle son dönemde adeta turist akına uğradığını kaydetti.
     Ancak, hafta sonu gelen turistlerin, pazar günü çarşı esnafı kapalı olduğu için alışveriş merkezi dışında alışveriş yapacakları yer bulunmadığını ifade eden Uygun, ''Dernek olarak çarşı esnafımızdan ricamız, pazar günü ve bayramlarda iş yerlerini açık tutmaları. Ayrıca, İskenderun'da turistleri gezdireceğimiz sahil şeridinden başka bir yerimiz de yok. İskenderun'a biran önce, balık lokantası, iskele ve en önemlisi kent müzesinin kurulması gerekir'' dedi.
     Uygun, İskenderun'un turist ağırlayacak bir altyapıya sahip olmadığını da vurgulayarak, ''Sivil toplum örgütleri olarak bizlerin ve mülki amirlerin, turizm konusunda alt yapının bir an önce oluşturulması için harekete geçmesi gerek'' dedi.