KARSU DÖNMEZ HATAY’DA

<strong>T&uuml;rk asıllı&nbsp;Hollanda&nbsp;vatandaşı caz sanat&ccedil;ısı ve&nbsp;piyanist&nbsp;Karsu D&ouml;nmez, yeni alb&uuml;m&uuml; Colors&#39;ın tanıtım turnesi kapsamında Antakya Meclis K&uuml;lt&uuml;r Merkezi&#39;nde sevenleriyle buluştu.</strong>
KARSU DÖNMEZ HATAY’DA
Hatay halkının yoğun ilgi gösterdiği konsere Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve HBB Başkan Vekili Serdar Güven de katılım gösterdi.Hatay 'da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Dönmez,  “Dünyanın birçok yerinde sahne alıyorum. Türkiye'yi ve Hatay’ı çok seviyorum. Yurt dışında konserlere gittiğim her yerde Türk kültürünü ve müziğini tanıtarak sevdirmeye çalışıyorum" ifadelerini kullandı.Dünya çapında büyük beğeni toplayan ve aslen Hatay Altınözü doğumlu olan hemşehrimiz Dönmez, caz, rock ve pop müzik tarzlarını harmanlayarak kendi tarzıyla söylediği parçalarla dinleyicileri mest etti. İngilizce ve Türkçe olarak seslendirdiği Türk Halk Müziği(THM) eserlerini ve Anadolu Türkülerini müzikseverlerle buluşturan Dönmez, ortaya koyduğu kendine özgü müthiş performansla Hataylılara unutulmayacak bir gece yaşattı.Başkan Savaş, “ İlk defa sahne performansını canlı olarak dinliyorum. Kızımız çok zeki, çok yetenekli ama daha da önemlisi müthiş bir özgüveni var. Sahnede arkadaşları ile sohbet eder gibi bizleri burada bir buçuk saattir sahneye kilitledi. Önünde uzun bir yolu var. İnşallah bu yol onu hep zirveye taşıyacak. Sadece ailen değil bütün Hatay seninle gurur duyuyor ama aslında tüm Türkiye’nin gurur duyması lazım. Sevgili Dönmez, sadece bir kültür ve müzik elçisi değil aynı zamanda Türkiye’nin güler yüzü de olacaktır ilerleyen zamanlarda. Ben bizleri bu performans ile buluşturduğu için sanatçımızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Savaş konuşmasının bitiminde kendine özgü tarzıyla dünya müzik literatüründe kendine yer bulan hemşehrimiz Karsu Dönmez’e Hatay motifli bir tablo hediye etti ve çiçek takdiminde bulunarak teşekkürlerini iletti.
KARSU DÖNMEZ HATAY’DA haberi 22 Ocak 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Kültür Sanat kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1515 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle