KAYISI BİRİNCİLİĞİNİ MALATYA'NIN ELİNDEN ALACAĞIZ

 Kırıkhan ilçesine bağlı Kurtlusoğuksu Beldesi'nde ''2. Geleneksel Kayısı Festivali'' gerçekleştirildi.
KAYISI BİRİNCİLİĞİNİ MALATYA'NIN ELİNDEN ALACAĞIZ
  Kurtlusoğuksu Belediye Başkanı Osman Koşay, festivalin açılışında yaptığı konuşmada, amaçlarının beldenin tanıtımına katkı sağlamak olduğunu söyledi.
 

     Kurtlusoğuksu beldesinin tarımla adını duyurduğuna dikkati çeken Koşay, şöyle devam etti:
     ''Kayısının merkezi Malatya derler ama, ben diyorum ki, bizim kayısımız Malatya'nın kayısısından daha kaliteli ve lezzetli. Kayası birinciliğini Malatya'nın elinden alacağız. Bu lezzetin adını ve tadını Türkiye'ye duyurduğumuzda inanıyorum. Çünkü her geçen yıl talep daha da artıyor. Bizler, bugün olması gerektiği gibi birlik ve beraberlik içinde ikincisini gerçekleştirdiğimiz kayısı festivalinde, birliğimizin daimiliğini siz değerli misafirlerimizin burada olmasıyla gösterdiğimize inanıyorum. Yıkmak için değil, yapmak için. Ayırmak için değil, birleşmek için, küsmek için değil, kucaklaşmak için ayağa kalkmamız gerektiği inancındayım.''
 

     Etkinlikte konuşan MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, ''Kayısı bu güzel beldemizin gelir kaynaklarından biridir. Bugüne kadar bunun pazarı oluşturulamadıysa suç belde halkının değil, idarecilerindir. Ben sizlerin vekili olarak beldemizin güzel kaysısının tanıtılması ve pazarlanması için elimizden geleni yapacağım. Ayrıca Hatay Valiliğimizinde bu konuda destek olması gerekir'' dedi.
     Konuşmalardan sonra, yerel sanatçılar konser verdi, Milletvekili Şefik Çirkin vatandaşlarla halay çekti, konuklara kayısı ikram edildi.
       

     Etkinliğe, eski MHP Milletvekili Turan Çirkin, Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, Payas Belediye Başkanı Bakir Altan ve vatandaşlar katıldı.