Klasik Müzik Gecesi’ne Sarı Gelin damgası

Hatay Kültür Merkezi’nde yapılan Oda Müziği Dinletisi, Defne Müzikseverler ve Kültür Derneği’nin (DMK) katkısı ile gerçekleşti.
Klasik Müzik Gecesi’ne Sarı Gelin damgası
Hatay Kültür Merkezi’nde yapılan Oda Müziği Dinletisi, Defne Müzikseverler ve Kültür Derneği’nin (DMK) katkısı ile gerçekleşti. Keman Sanatçısı Cihat Aşkın, Viyolonsel Sanatçısı Münif Akalın ve Piyano Sanatçısı Frank Wasser’in katılımı ile gerçekleşen konsere Antakyalıların ilgisi de beklendiği gibi yüksek oldu.Program öncesi kısa bir konuşma yapan DMK Başkanı Tülin Erduran, sanatçılara teşekkür ederken, Antakya’daki izleyicilerin layık olduğu güzellikte çalışmalara yer vermeye devam edeceklerini söyledi.Gerçekleşen konser gecesinde bir araya gelen Cihat Aşkın’ın kemanı, Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğretim görevlisi  olan Münif Akalın’ın
  viyolonseli ve Avrupa’nın usta sanatçılarından Frank Wasser’in piyanosu, ilk olarak kısa bir süre önce kayda aldıkları Haendel yorumunu sergilediler. Her eser öncesinde yapılan açıklamalar Oda Müziği Dinletisine ayrı bir renk katarken, gecenin sürprizi ise; anonim türkü Sarı Gelin oldu. Her parçayı büyük bir ilgiyle izleyen müzikseverlerin dakikalar süren alkışlarının ardından Creiysler  ve Debussy’nin eserlerinden örneklerle program sona erdi.Müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Konser’i, İl Kültür ve Turizm Müdürü Yavuz Açıkbaş da izledi.