KUMLU'DA MİNİK KALPLER PAYLAŞIYOR ODASI PROJESİ

HATAY - Kumlu ilçesinde Nene Hatun Anaokulu'nda ''Minik Kalplar Paylaşıyor Odası'' projesi kapsamında ihtiyaç fazlası giysi ve kırtasiye ürünlerinin muhtaç öğrencilere dağıtıldığı bildirildi.
KUMLU'DA MİNİK KALPLER PAYLAŞIYOR ODASI PROJESİ
Nene Hatun Anaokulu Müdürü Mikail Eren, AA muhbirine yaptığı açıklamada, 0-6 yaş grubu öğrencilerde zeka gelişiminin yüzde 75'inin okul öncesi dönemde tamamlandığını söyledi.
     Okulda ve çevrede ihtiyaç sahibi olan birçok öğrencinin bulunduğuna dikkati çeken Eren, şöyle devam etti:
     ''Bu çocuklarımızı ve ailelerini incitmeden, kırmadan ve hassasiyetle yardım edebilme yollarını aradık. Sonuç olarak da okulumuzda 'Minik Kalpler Paylaşıyor Odası' kampanyasını başlatarak, aynı başlık adı altında okulumuzda boş bir odayı düzenleyerek faaliyete geçirdik. Kampanyadaki temel amacımız fayda sahipleriyle, ihtiyaç sahibi olan insanlarımız arasında köprü olabilmek. Bölgemizdeki duyarlı insanlar kampanyamıza destek verebilmek için, evlerindeki ya da yeni aldıkları kitap, defter, kalem, oyuncak, ayakkabı, terlik, elbise gibi eşyaları minik kalpler paylaşıyor odamıza getirerek bırakıyorlar. Yine ihtiyaç sahibi olan insanlar aynı odaya geçerek çocukları için gerekli olan eşyaları alarak oradan ayrılıyorlar. Tüm bu işlemler farklı zamanlarda gerçekleştiği için yardımı yapan insanlarımızla, yardımdan faydalananlar birbirlerini hiç görmedikleri gibi kimin ne verdiğinden yada kimin ne aldığından haberdar olmuyorlar.''
     Eren, projenin diğer okullara da örnek olacağını sözlerini ekledi.