MEDENİYETLER KOROSU ABD YOLCUSU

Katıldıkları ulusal ve uluslararası organizasyonlarda gerek ilimizi gerekse ülkemizi en iyi şekilde temsil eden, sevgi, barış ve hoşgörünün simgesi Antakya Medeniyetler Korosu, bir dizi konser vermek üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti.
MEDENİYETLER KOROSU ABD YOLCUSU

Türkiye Cumhuriyeti Washington Büyükelçiliği ve Valiliğimizin desteği ile düzenlenen program kapsamında Koromuz, dünyanın en prestijli sanat etkinliklerinin gerçekleştirildiği Houston Howard Theatre’da 27 Kasım 2012 Salı günü yerel saatle 19.00’da bir konser verecek.ABD kongre merkezinde konser

Farklı din ve mezheplerin yüzyıllardır barış ve uyum içerisinde yaşamasının bir meyvesi olan Medeniyetler Korosu ayrıca 30 Kasım 2012 Cuma günü saat 12.00’de Amerikan Kongre Merkezi’nde de bir konser vererek, bir ilke daha imza atmış olacak. Zira Amerikan Kongre Merkezi bu tür özel bir konsere ilk kez kapılarını açarak bu kültür ve sanat etkinliğine ev sahipliği yapacak. 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Hatay ’ın 7500 yıllık tarihi ve kültürel birikimi ile oluşturduğu, hiçbir ayrım gözetmeksizin insanı sevmek anlayışı üzerine kurulu bir medeniyet havzasını temsil eden bu güzide topluluğun, Hatay insanının hoşgörüsünün bir yansımasıdır.

Hatay’ın engin sevgi ve kardeşlik anlayışını müziğin evrensel dili aracılığı ile tüm dünyaya ileten Medeniyetler Korosunun ilimiz ve ülkemiz için bir iftihar vesilesi olduğunu belirten Lekesiz, “İnsanlık tarihinin ortak kaderini paylaşan, farklı inanç ve kültürlerden vatandaşlarımızın bir araya gelerek kurdukları, ülkemizin tüm renklerini büyük bir ahenk içerisinde yansıtan Koromuz; farklılıklarını bir zenginlik unsuruna dönüştürmeyi günlük hayatın bir parçası haline getirmiş, yıllardır mensubiyet ayırımı yapmadan iç içe olmayı varlığının anlamı gibi özümsemiş insanımızın beraberliğinin simgesidir. Böylesine bir güzelliği bizlere yaşattıkları ve gerek ilimizin gerekse ülkemizin tanıtımına yaptıkları katkılardan dolayı koromuzun yöneticilerine ve onların şahsında tüm koromuz mensuplarına teşekkür eder, daha nice güzel etkinliklerde bir arada olmak dileğiyle başarılı çalışmalarının devamını dilerim.’ dedi.

 Medeniyetler Korosu Heyet Başkanı sıfatıyla ABD’ye gidecek olan Vali Lekesiz program kapsamında ayrıca bazı etkinliklere katılacak ve bir dizi ziyaret gerçekleştirecek.