Medeniyetler Korosu Konserleri Hız Kesmeden Devam Ediyor

Antakya Medeniyetler Korosu Şef Yılmaz Özfırat yönetiminde 2015 yılı konser maratonuna hız kesmeden devam ediyor.Geçtiğimiz hafta içerisinde İzmir,Mersin ve Hatay’da dört konsere imza atan Medeniyetler Korosu izleyenlerden büyük beğeni aldı.
Medeniyetler Korosu Konserleri Hız Kesmeden Devam Ediyor
İlk olarak İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği'nin organizasyonuylaAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde İzmirliler ile buluşan Antakya Medeniyetler Korosu barış ve kardeşlik için farklı dillerde seslendirdiği eserler ile büyük beğeni topladı. İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı HasanKüçükkurt,İşadamları ve seçkin konukların izlediği konser’de performansları ile herkesin gönlünü fetheden koro üyeleri uzun süre ayakta alkışlandılar.
İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (İZSİAD) sponsorluğunda bir kez daha sahneye çıkan Antakya Medeniyetler Korosu bu kez Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı (KİTVAK) konseri ile İzmirlilerin karşısında oldu.Katılımın yoğun olduğu KİTVAK konserinde  elde edilen  gelirinin tamamı, Dokuzeylül Üniversitesi Hastanesi kampusüne yapılacak Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nebağışlandı.Şef Yılmaz Özfırat başta olmak üzere koro üyelerine  teşekkür eden KİTVAK Mütevelli Heyet Başkanı Prof.Dr.SuatÇağlayan;”Antakya Medeniyetler Korosu konserlerinde vermiş olduğu barış mesajları ile Dünya’ya örnek teşkil etmektedir.Bir Dünya markası olan Antakya Medeniyetler Korosu ile gurur duyuyoruz .”dedi.İzmirdeki konserlerin sonrasında Mersin’e geçen Koro, Mersin Doğa Koleji organizesinde Kongre ve Sergi Sarayının tamamını dolduran izleyicilere unutulmaz bir konser keyfi yaşattı.Barış ve kardeşlik mesajlarının verildiği eserleri dinleyen izleyiciler son iki şarkıda Antakya Medeniyetler  korosuna eşlik eden Mersin Doğa Koleji çocuk korosu sürprizi ile karşılaştılar.Son olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB)tarafından , Almanya Federal Cumhuriyeti Devlet Bakanı Maria Böhmer'e 'Fahri Hemşehrilik Beratı' verildiği törende Hatay İl Kültür Merkezi'nde sahneye çıkan Antakya Medeniyetler Korosu ,daha önce kendilerini Almanya’da izleme imkanı bulan Bakan Böhmer ve heyetini seslendirdiği biribirinden güzel eserler ile bir kez daha büyüledi. HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile eşi Doç. Dr. Nazan Savaş, Hatay Valisi Ercan Topaca ve eşi Sevim Topaca,Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve Eşi Reyhan  Tortop, 121. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanı ve Garnizon  Komutanı J. Kur. Alb. Erdem Özcan, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Ticaret Borsası(ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın  katılım gösterdiği törende Yılmaz Özfırat yönetimindeki Medeniyetler Korosu  unutulmaz bir konsere daha imza attılar.
 Talip KÖLEOĞLU
Fotograflarla Hatay Editörü
        İRADE Gazetesi