MOBİLYA VE DEKORASYON FUARINDA HATAY RÜZGARI

10 -14 Ekim 2012 tarihlerinde ‘’6. Adana Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’’ Adana Tüyap Fuar merkezinde gerçekleştirildi. Fuar 17 bin m2 kapalı alanda yerli ve yabancı olmak üzere 100 firma katılımı ile düzenlendi.

MOBİLYA VE DEKORASYON FUARINDA HATAY RÜZGARI
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı mobilya ve dekorasyon sektörünün gelişimine katkı sağlayan fuar kapsamında bölge firmalarının ulusal ve uluslar arası sektör aktörleriyle buluşmasına katkı sağladı. Fuara yaklaşık 40 bin ziyaretçi ilgi gösterdi.
Bölgeyi temsilen fuara büyük katkı sağlayan Antakya Mobilyacılar odası, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, bölgemizin öne çıkan sektörlerinden olan Mobilyacılığın diğer bölgelerde tanınması, katma değerinin arttırılması amacı ile katılım sağlayan firmalar ile bölge firmalarımızın ikili ilişkilerin geliştirilerek pazar paylarının arttırılmasına katkı sağlandı.
Katılımcı firmalar fuarın kendileri açısından büyük önem arz ettiğini bildirmişler ve bundan sonraki izleyeceğimiz yolu önemli ölçüde değiştirdiğini belirttiler.

Fuar kapsamında DOĞAKA standını Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Zekeriya Şarbak ziyaret etti. AjansıN Genel Sekreter Vekili Onur Yıldız’dan DOĞAKA faaliyetleri hakkında genel bilgiler aldı.
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Güder, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve yanlarındaki heyet ile stantları ziyaret etti.
Fuara, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş gibi bölge illerinin yanı sıra Türkiye'nin farklı bölgelerinden firmaların katıldığını ifade eden Ergin "Fuarlar, üretimin ve alın terinin değerlendirilmesi, tanıtım ve markalaşma noktasında büyük önem taşıyor. Fuarlarda bu bakımdan önemli faaliyetler icra ediliyor. Bu şekilde, esnafımızın mobilya üretim noktasında yeni tarzlar ortaya çıkarması, yeni modeller yaratabilme ve bunların pazarlanması, aynı zamanda markalaşması açısından fuarların önemli bir faaliyet olduğunu düşünüyoruz. Tüm esnafımızın emeğinin karşılığını almasını diliyorum. Fuarı tertip edenlere de teşekkür ediyorum” dedi.