Onur Konuğu İl Medeniyetler Şehri Hatay’a Goşgeldiniz


Sevgi, barış ve hoşgörünün merkezi, medeniyetler şehri Hatay, bu yıl 81.kez kapılarını açan Uluslararası İzmir Fuarı’nın Onur Konuğu oldu.
Onur Konuğu İl Medeniyetler Şehri Hatay’a Goşgeldiniz

Onur Konuğu İl, Medeniyetler Şehri Hatay’a Goşgeldiniz’ pankartı ile karşılanan konuklar tarih, müzik ve el sanatları kokan stantlarda görsel şölen yaşarken, yöresel sanatçıların seslendirdiği birbirinden güzel şarkılar eşliğinde oynamayı, fuarın en tatlı kısmını oluşturan ilimizin tescilli tatlısı künefenin tadına bakmayı da ihmal etmediler. 

 

Stantları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet eden Hatay’ın mitolojik kahramanları Defne ve Apollon’u temsil eden gençlerimiz büyük ilgi görürken, ziyaretçiler Defne ve Apollon ile fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştılar.

 

Unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarımızdan ‘Buğday Sapı İşleme Sanatı’nın sunumunu keyifle izleyen İzmirliler, meraklı bakışlar arasında işleme sanatını büyük bir ustalıkla icra eden Niyazi Usta’ya merak ettikleri soruları sorarak cevap alma imkanı da buldular.

 

Dünyanın en iyi Ney kamışına sahip olan ilimize özgü kamışlardan yapılmış ney ve mey dinletisi izleyenleri büyülerken, künefe şov da Hatay stantlarını gezen misafirlerin büyük ilgisini çekti.