RESSAM SOĞUKSU İLK SERGİSİNİ ANTİKHAN'DA AÇTI

Vali Yardımcısı Şahin Bayhan sergi açılışında yaptığı konuşmada, Antakya'nın sanatın merkezlerinden biri olduğunu fakat halkın sanata karşı olan ilgisinin iyi olmadığını söyledi.
RESSAM SOĞUKSU İLK SERGİSİNİ ANTİKHAN'DA AÇTI
 Antakyalıların sanatçılara sahip çıkması gerektiğini kaydeden Bayhan şunları kaydetti:
     ''14-15 ekim tarihlerinden düzenlenecek Defne Festivalinde bütün sanatçıların eserlerini Saray Caddesi'nde sergileme imkanı bulacak. Soğuksu gibi sanatçılar eserlerini bu festivalde halkla buluşturma imkanı bulacak.''
     Ressam Soğuksu ise, 52 eserden oluşan bu serginin içinde akrilik, yağlı boya, pastel ve akrilik mozaik teknikleriyle yapılan çalışmalara bulunduğunu, serginin de 9-25 eylül tarihleri arasından sanatseverlerin ziyaretine açık olacağını söyledi.

     Soğuksu, sanatsal etkinliklerin en üst seviyeye ulaşması için mücadelelerinin süreceğini ifade etti.
     Antikhan Konuk Kültür Evi Halkla İlişkiler Sorumlusu Gülden Süner de yeni bir sanatsal etkinliğe daha ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını, sanata, sanatçıya ve spora her türlü etkinlikte sponsorluk ve ev sahipliği yapmak istediklerini söyledi.
     Serginin açılışına Antakya Belediye Başkan Vekili Aytaç Kınay, İl Kültür ve Turizm Müdürü Aysun Çakar Çelenk, Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdülkadir Teksöz ve birçok sanatsever katıldı.