Şair Nebih Nafile TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı'na katılıyor

Antakyalı şair-ozan Nebih Nafile, önceki gün başlayan ve 20 Kasım Pazar gününe kadar Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde devam edecek olan 30. İstanbul Kitap Fuarı'nda okurlarıyla bir araya geleceği belirtildi.
Şair Nebih Nafile TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı'na katılıyor
 Nafile yaptığı yazılı açıklamada, ''Umut Yaşam İnsan'', ''Güneş Hepimiz İçin'' adlı kitaplarıyla daha önce TÜYAP Adana Kitap Fuarı ve Bartın Kitap Fuarı'nda da yer aldığını kaydetti.
     Bu yılki İstanbul Kitap Fuarı'na 600'e yakın yayınevi ve yüzlerce sivil toplum örgütünün stant açarak katılacağını belirten Nafile, fuar süresi boyunca 300 yazar okurlarına kitaplarını imzalayacak ve fuarın çeşitli salonlarında yayınevleri düzenlediği panel ve konferanslarda yazar ve sanatçılar görüşlerini dile getireceklerini bildirdi.

     Nafile, yazarla okuru buluşturan kitap fuarları bir kentin tanıtılmasında çok büyük rol oynadığını, özellikle küçük yaştan başlayarak çocuklara kitap okumanın öneminin aşılanması, okulda, evde, iş yerlerinde anne-baba-usta-öğretmen hep birlikte okuma saatleri yapılması gerektiğini ifade etti.
     Şair Nafile, 19 Kasım Cumartesi günü, 12:00-14:00 saatleri arasında, salon 2, 605-B'de bulunan Kurgu Kültür Merkezi Yayınları standında kitaplarını okurlarına imzalayacağı belirtildi.