ŞAİR VE YAZAR GÜNEL, İSKENDERUN'DA OKURLARIYLA SÖYLEŞTİ

Şair ve Yazar Burhan Günel, Hatay'ın geçmişte yaşadığını belirttiği acıların, din ve mezhep ayrımı gütmeden kenetlenmeyi getirdiğini söyledi.
ŞAİR VE YAZAR GÜNEL, İSKENDERUN'DA OKURLARIYLA SÖYLEŞTİ
Günel, Ayna İskenderun Kültür ve Sanat Derneği ile Evimiz İskenderun Süpürge Derneği'nin konuğu olarak geldiği ilçede, dernek binasında kent söyleşisine katıldı. Okurlarıyla söyleşen Günel, Hatay'ın geçmişte defalarca yaşadığı acıların din ve mezhep ayrımı gütmeden kenetlenmesini getirdiğini ifade etti.
     Antakya ve Samandağ'ın yazılıp anlatıldığını ancak İskenderun'un hiç yazılmadığını belirten Günel, büyüdüğü İskenderun'u ilk kendisinin yazdığını belirtti. Her iki dernek yönetimine atölye çalışmalarıyla deneyim zenginliği yaratmalarını öneren Günel, ilk şiiri Yaşantılar'ın 1962'de İskenderun'un bir yerel gazetesinde yayınlanınca kendine güvenin ve cesaretinin arttığını belirterek ''Yerel yönetimler sanata ve kültüre önem vermeli. Uygarlıkta bilim ve teknoloji var ama uygarlığın temelinde sanat var'' diye konuştu.
     Pek çok eserinin bulunmasını tutku ve aşka bağlayan Günel, Büyük Akdeniz Ormanlarını yazmak için tekrar İskenderun'a döneceğini sözlerine ekledi.
     Her iki derneğe kitabını imzalayıp hediye eden Günel, günü anılaştırmak amacıyla dernek defterine duygu ve düşüncelerini aktardı. Günel'e Bez torba içerisinde yöresel defne sabunu hediye edildi.