SAMANDAĞ'DA TURİZM TOPLANTISI

Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Samandağ ilçesindeki turizm zenginliğini pazarlayamadıklarını söyledi. 
SAMANDAĞ'DA TURİZM TOPLANTISI
Özçakıcı, Çevlik Turizm Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, ilçenin turizmden daha çok pay alması için herkesin özveride bulunması gerektiğini kaydetti.
     Samandağ'da deniz, güneş, kum, doğa zenginliği bulunduğuna dikkati çeken Özçakıcı, ''Samandağ'da turizm zenginliğini pazarlayamıyoruz. Ben İç Anadolu, Ege, Trakya gibi bölgelerde görev yaptım. Samandağ'ın zenginliği ve birikim hazinesinin olduğu bir ilçe görmedim. Ama bunlar doğru dürüst işlenmemiş. Bu zenginliği ilçe ekonomisine kazandırmak için yeni projeler üreteceğiz'' dedi.
     İl Kültür Turizm Müdürü Aysun Çakar Çelenk ise, ilçeye yerli ve yabancı turistlerin sadece günübirlik geldiğini, turistlerin ilçede daha çok konaklaması için yeni oteller ve yatırımlar gerektiğini, bunun için özel sektörün de yatırım yapmasını beklediklerini kaydetti.
     Belediye Başkanı Mithat Nehir de, sahil kirliliğinin önüne geçilmesi gerektiğini, Asi Nehri'nden gelen molozların denize döküldüğünü, bunun da hoş olmayan görüntülere yol açtığını kaydetti.
     Toplantıya, Garnizon Komutanı Ali Rıza Gümüş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Yardımcısı Ali Türetken, Çevre İl Müdürlüğünden Doğa Koruma Şube Müdürü Ahmet Akkiprik, İlçe Emniyet Müdürü Murat Berk, belde belediye başkanları, köy ve mahalle muhtarları ile çevreci kuruluşlar katıldı.