ŞARKICI KUBAT'TAN RAMAZAN KONSERİ

Dörtyol ilçesine bağlı Payas Belde Belediyesi'nce Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen konserde Türk Halk Müziği sanatçısı Kubat sahne aldı.
ŞARKICI KUBAT'TAN RAMAZAN KONSERİ
 Belediye Binası önünde gerçekleştirilen Ramazan etkinlikleri kapsamında, havai fişek ve folklor gösterileri sunuldu. Ardından Türk Halk Müziği sanatçısı Kubat, sevenleriyle buluşarak, yaklaşık 2 saat boyunca sevilen Türküleri seslendirdi. Konser alanını dolduran çok sayıda vatandaş da şarkılara eşlik etti.
     Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Ramazan'ın birlik, beraberlik, bereket zamanı olduğunu, bu dönemde insanların beraberliklerinin örnek olması gerektiğini belirtti.
 

     Altan, Afrika ülkelerinde açlıktan dolayı çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, ''Bizlerde bu insanlar için ne yapabiliriz diye düşündük. Türk Kızılayı ile görüşmelerimizden sonra Uganda'da da Ramazan çadırı açmaya karar verdik. Payas Belediyesi olarak her zaman ihtiyaç sahibi insanlarımızı gözetiyoruz. Uganda'ya 20 Ağustos'ta açacağımız Ramazan çadırı ile oradaki ihtiyaç sahibi insanlara el uzatacağız'' dedi.
     Kubat ise düzenlenen şenliğin büyük bir organizasyon olduğunu belirterek ''bizleri sizlerle buluşturan Altan'a teşekkür ediyoruz'' diye konuştu.
     Konuşmaların ardından Altan, şarkıcı Kubat'a çiçek ve Osmanlı tuğrasından oluşan bir plaket takdim etti.