TARİHİ ANTAKYA ANTİK HAN KONUK EVİ HİZMETE GİRDİ

 İl Kültür ve Turizm Müdürü Aysun Çakar Çelenk, ''kent olarak sahip olduğumuz bu tarihi değerleri yaşatmak hepimizin görevi ''dedi.
TARİHİ ANTAKYA ANTİK HAN KONUK EVİ HİZMETE GİRDİ
  Çelenk, Antakya Antik Han Konuk Kültür Evi'nde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada daha önce restorasyon çalışmalarını yakından takip etmek için Amasya'ya gittiğini orada yapılan işlerin çok iyi olduğunu belirterek ''Biz Amasya'nın 10 misli bir tarihi değere sahibiz biz neden böyle bir çalışmanın daha iyisini yapmayalım'' diye konuştu.
     Restore edilerek turizme kazandırılan bu yapının kentin tarihi güzelliklerini yansıtan bir örnek olduğunu belirten Çelenk, bütün Antakya evlerine örnek olacak bir restorasyon çalışmasına imza atıldığını kaydetti.

     İşletme sahibi Ahmet Cüceoğlu ise 30 yıllık bir turizm tecrübesi olduklarını ve bu tarihi yapıyı 5 aylık bir çalışmadan sonra turizme kazandırmanın heyecanını yaşadıklarını, otantik bir sunumla bütün Antakya mutfak kültürünü yaşatacaklarını ifade etti.
     Tamamen turizme yönelik bir işletme olduklarını belirten Cüceoğlu, aynı anda 400 kişiyi ağırlayabilecek bir kapasiteye sahip olduklarını, ayrıca balo, konser, canlı müzik, yer sofraları gibi bir çok etkinliğe imkan sunabildiklerini kaydetti.